Kukizowi puściły nerwy. Wyzywał od ścierw i bydlaków!

W dniu wczorajszym senat odrzucił propozycję prezydenta dotyczącą referendum ws. zmian w konstytucji, które planowo miałoby odbyć się 10 i 11 listopada bieżącego roku. Szczególne wątpliwości budził właśnie przewidziany termin przeprowadzenia referendum, który był ryzykowny pod względem frekwencji. Paweł Kukiz po wyrażeniu przez senat braku zgody na rozpisanie referendum, dał upust sporym emocjom.

 

W środowym głosowaniu, tylko 10 senatorów głosowało za pomysłem prezydenta Andrzeja Dudy. Przeciw było natomiast 30, a 52 postanowiło wstrzymać się od głosu. W przypadku partii rządzącej był podział. Nie było tutaj dyscypliny partyjnej. 9 senatorów Prawa i Sprawiedliwości głosowało za propozycją prezydenta, 50 wstrzymało się od głosu, a 4 nie brało udział w głosowaniu. Żaden jednak senator PiS-u nie głosował przeciwko. Pomimo tego lider ruchu Kukiz’15 nie oszczędzał w słowach.

 

Wyzwiska i ukazanie tego jak puściły mu nerwy, miało miejsce w facebookowym wpisie Pawła Kukiza. W poście polityk oznaczył partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska, a także kilku senatorów. Po nazwaniu ich „gnojami”, stwierdził iż mogą go podać do sądu.

 

 

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Paweł Kukiz daje się ponieść emocjom. Podobnie było w sytuacji, kiedy przyrównał osoby, które postanowiły przejść z jego klubu do Wolnych i Solidarnych marszałka seniora Kornela Morawieckiego do śmieci. Takie zachowanie są oceniane różnie przez osoby śledzące wydarzenia na polskiej scenie politycznej.

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat