Kukiz żąda drastycznych cięć wynagrodzeń! Kogo miałby objąć?

Paweł Kukiz negatywnie wyraża się o premiach dla ministrów. Co więcej, Kukiz’15 złożył projekt ustawy, w sprawie likwidacji możliwości wypłacania nagród dla członków Rady Ministrów. Dodatkowo Kukiz odpowiedział na wpis Henryka Kowalczyka, dotyczący oczywiście dodatkowych premii dla ministrów. 

 

 

 „Nie ma zgody na wyprowadzanie pieniędzy publicznych do prywatnych kieszeni ministrów pod pozorem wypłacania im nagród ” – to słowa wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki, wypowiedziane na konferencji prasowej.

 

 

W ostatnim czasie toczy się burzliwa dyskusja w sprawie premii dla ministrów. Henryk Kowalczyk uważa, że ministrowie nie dostają podwyżek wynagrodzenia od kilkunastu lat. Minister środowiska twierdzi, że taka premia jest konieczna, gdyż on sam pracuje średnio 14 godzin dziennie. Dlatego też, zapracował na podwyżkę.

 

 

Lider ruchu Kukiz’15 postanowił skomentować słowa ministra Kowalczyka. Wspomniał o swojej żonie, która również dużo pracuje w szkole. Paweł Kukiz postawił pytanie, czy jej również należy się roczna nagroda?

 

 

 

 
Źródło:

Kraj

Świat