Kristina Winberg opowiada o szwedzkim kuriozum: "Uchodźcy mają lepiej niż seniorzy"

Szwedzka eurodeputowana w czasie dyskusji na temat problemu nielegalnej imigracji przytoczyła na forum Parlamentu Europejskiego doświadczenia ze Szwecji, gdzie jak podkreśla: "uchodźcy mają lepiej niż seniorzy". Zwraca również uwagę, że tak prowadzona polityka imigracyjna jest ogromnym ryzykiem.

"W Szwecji nazywamy te osoby "bez dokumentów". To osoby, którym nie przyznano prawa do azylu. Te osoby powinny opuścić nasz kraj, a mimo tego pozostają u nas, korzystają z opieki zdrowotnej oraz różnych form pomocy – nawet bardziej rozbudowanej niż w przypadku szwedzkich seniorów – mówiła Kristina Winberg.

 

 

"Jeśli te osoby gdzieś znikną, to trudno je odnaleźć – pracują "na czarno", posuwają się do przestępstw oraz aktów terroru. Tak było w Sztokholmie. Terrorysta był zradykalizowanym uchodźcą i ukrywał się. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko aby przyspieszyć procedurę ekstradycji i wydalania tych osób z terytorium Unii Europejskiej" – podkreśliła eurodeputowana.

 

"Te osoby, których wnioski o azyl zostały odrzucone powinny pozostawać pod nadzorem, inaczej będzie bardzo, bardzo trudno" – ostrzegała na forum Parlamentu Europejskiego.

 

Kristina Winberg jest szwedzką polityk, posłanką do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

 

[MATERIAŁ SPONSOROWANY]

Parlament Europejski
Frankie Fouganthin/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0
PJ
Komentarze

Kraj

Świat