Krew na ulicach Aten. Kibole Cracovii uczestniczyli w gigantycznej bijatyce w Atenach (WIDEO)

Znów głośno o polskich pseudokibicach. Tym razem chodzi o kiboli Cracovii. Przy okazji meczu AEK Ateny- Ajax Amsterdam wzięli oni udział w gigantycznej bijatyce z udziałem obydwu zwaśnionych grup.

 

Pseudokibice Cracovii towarzyszyli fanatykom Ajaxu Amsterdam oraz Panathinaikosu Ateny (znani antagoniści AEK) i w ich towarzystwie udali się na mecz z miejscowym AEK. Zamiast jedzenia kiełbasek i słownych „pozdrowień” obydwie grupy postanowiły przekonać się o swojej „wyższości” na innym polu.

 

Już kilkadziesiąt godzin przed meczem Ligi Mistrzów AEK- Ajax w poniedziałek doszło do regularnej bijatyki pomiędzy fanami obydwu drużyn.

 

Jak informuje portal krknews.pl:

Fruwały race, kamienie, ławki, dochodziło też do walk wręcz. Nagrania z tych wydarzeń są już w internecie i na większości z nich są oznaczeni kibole Cracovii, którzy od lat żyją w dobrych stosunkach z kibolami Ajaksu.To nie była bójka kiboli, ale prawdziwa walka na wyniszczenie. Na ulicach wybuchły regularne walki. Fruwały race, kamienie, ławki, dochodziło też do walk wręcz. Nagrania z tych wydarzeń są już w internecie i na większości z nich są oznaczeni kibole Cracovii, którzy od lat żyją w dobrych stosunkach z kibolami Ajaksu. Nazajutrz sytuacja nie uspokoiła się, a wręcz przeciwnie. Jeszcze przed wtorkowym meczem w kierunku sektora gości poleciały kamienie i race. Wiele osób zalało się krwią, ale to jeszcze nie był koniec. W pewnym momencie na sektorze pojawił się bowiem ogień, a kibice AEK bezkarnie biegali wokół murawy.

Greckim siłom porządkowym sporo czasu zajęło przywrócenie względnego spokoju. całą sprawą zajmie się wydział dyscypliny UEFA, a obydwa kluby muszą się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami zachowania swoich „fanów”. Na boisku swoją wyższość udowodnili Holendrzy, którzy pokonali AEK 2-0.

 

 

/red./

Źródło: krknews.pl

 
Komentarze

Kraj

Świat