SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Koniec zakazu handlu w niedzielę?

Sieć supermarketów Bio Family z ekologiczną i zdrową żywnością postanowiło znaleźć sposób na problem z dokonywaniem zakupu w dniach, w których obowiązuje zakaz handlu.

 

Bio Family w Poznaniu mieszczący się na ul. Murawa 2 to pierwszy sklep samoobsługowy czynny całodobowo, siedem dni w tygodniu – nawet w niedziele niehandlowe.
W chwili obecnej przeprowadzane są testy supermarketu.
Po uzyskaniu wyniku pozytywnego korzystanie z usługi
Open 24/7 będzie również możliwe w pozostałych supermarketach Bio Family na terenie całej Polski.

 

Aby skorzystać z usługi, należy wyrobić specjalną kartę Open 24/7, bazującą na danych z dowodu osobistego. Kartę wstępu można założyć w poznańskim sklepie na ulicy Murawa 2, a całość usługi jest wykonywana bezpłatnie.

 

Mimo, iż sklep nazywany jest samoobsługowym, to w normalnych godzinach pracy klientów obsługują ekspedienci. Dopiero po „zamknięciu” supermarketu przysługuje nam prawo do samodzielnej obsługi. Jak wygląda to w praktyce? Wystarczy przyłożyć do czytnika wyrobiony już wcześniej dokument, a po wybraniu produktów uiścić opłatę w specjalnej kasie samoobsługowej, używając karty lub aplikacji Apple Pay lub Google Pay.

 

Skąd jednak pewność, że klient uczciwie dokona zakupu? Wchodząc do budynku tożsamość każdego z kupujących jest weryfikowana, zatem wiedząc, że system dysponuje ich danymi takie jak imię i nazwisko czy adres zamieszkania, będzie dbała o swoją reputację robiąc uczciwie zakupy – takie są przynajmniej założenia pomysłodawców sklepu.

 

Zapewne pojawią się też kradzieże kart czy dokumentów tożsamości takich jak dowód osobisty i wyrabianie wejściówek posługując się nieswoimi danymi, lecz należy pamiętać, że każda działalność ma swoje ryzyko i powinniśmy dać szansę nowemu przedsięwzięciu.

 

Jakiś czas temu eksperci zakładali, że zawód kasjera najprawdopodobniej zostanie wyparty przez maszyny. Obserwując idącą naprzód technologię, założenia nie są błędne – obecność ekspedientów wciąż będzie potrzebna, jednak zamiast skanowania produktów będą zajmować się obsługą klienta, doradzać w wyborze towaru, a także przygotowywać produkty do wysyłki online.

 

Źródło: www.fintek.pl

Fot.: Wikimedia Commons

EM

 
Kraj

Świat