Ten komentarz Babiarza przejdzie do historii! W trakcie defilady przypomniał sukcesy III Rzeszy [WIDEO]

Znany komentator TVP Przemysław Babiarz wypowiedział wczoraj podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich słowa, które spotkały się z licznymi komentarzami internautów. Chodzi o przypomnienie sukcesów III Rzeszy.

 

Wczoraj w Pjongczangu w Korei Południowej otwarto zimowe Igrzyska Olimpijskie, które w Telewizji Polskiej relacjonował Przemysław Babiarz, znany pracownik TVP. Dziennikarz omawiał po kolei przedstawicieli każdego kraju, którzy wchodzili na stadion. Jednak w chwili, kiedy wkroczyli na niego reprezentanci Niemiec, wypowiedział słowa, które zostaną długo zapamiętane: – A to Niemcy! Niemcy nr 3 w tabeli wszech czasów, ale gdyby zliczyć medale zdobywane przez Niemców i reprezentantów III Rzeszy i NRD, RFN oraz właśnie Niemców… – powiedział Babiarz.

 

 

Wypowiedź Przemysława Babiarza spotkała się z falą oburzenia i krytyki internautów. Część z nich zasugerowała, że dziennikarz celowo wspomniał o sukcesach III Rzeszy, nawiązując do trwającego obecnie sporo ws. „polskich obozów śmierci” – czytamy na wmeritum.pl.

 

 

 

 
Źródło:

Kraj

Świat