Kolejny pożar wysypiska śmieci i 13 zastępów straży pożarnej w akcji! Powód?

W miejscowości Kuślin nieopodal Nowego Tomyśla w Wielkopolsce doszło do kolejnego pożaru składowiska odpadów w ostatnich dniach. W akcji udział wzięło 13 zastępów straży pożarnej. Płomienie udało się opanować po blisko godzinie. Na miejsce trwają czynności sprawdzające. 

 

Polskę nawiedziła swoista plaga pożarów śmieci. W ostatnich dniach odnotowano kilka podobnych przypadków, m. in. w miejscowości Studzianki pod Białymstokiem. Niezadowolenie społeczne jest tym większe, że w pierwszym dużym pożarze płonęły śmieci przywożone do Polski z zagranicy, głównie z Niemiec.

 

Jak podaje portal „rmf24.pl”, tym razem doszło do spalenia składowiska odpadów na działce o wymiarach 70 na 20 metrów kwadratowych. Pożar miał miejsce w nocy i był gaszony przez 13 zastępów straży pożarnej. Płomienie nie zajęły sąsiedniego terenu i zostały zagaszone po blisko godzinnej akcji. Na miejscu pozostaje jeden zastęp strażaków pilnujących czy na miejscu pożaru nie kłębi się jeszcze żaden dym.

 

Przyczyna zajścia nie jest jeszcze znana, choć w pierwszych relacjach strażacy nie wykluczają podpalenia. Trudno będzie także ustalić właściciela posesji winnego ewentualnych zaniedbań, gdyż – jak czytamy na portalu RMF FM –  działka często zmieniała w ostatnim czasie właściciela, a ten bieżący zdaje się nie być zainteresowany swoją własnością.

 
Komentarze

Kraj

Świat