Kolejny atak nożownika! Strzały przed rezydencją ambasadora

Atak przeprowadził 26-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło przed rezydencją irańskiego ambasadora w stolicy Austrii- Wiedniu. W tym samym mieście do ataku nożownika doszło kilka dni wcześniej.

 

Nożownik zaatakować miał 24-letniego austriackiego żołnierza przy rezydencji ambasadora z Iranu. Policja przekazała, że zaatakowany broniąc się zastrzelił 26-latka. Znalezione na miejscu zdarzenia łuski wskazywać mają na to, że żołnierz oddał z Glocka 17 (swojej służbowej broni) co najmniej 4 strzały.

 

Napastnik zginął na miejscu. Jego ofiara- austriacki żołnierz, zdaniem policji został ranny w ramię i przewieziony do szpitala.

 

Jak relacjonuje rzecznik austriackiego ministerstwa obrony, 24-latek miał najpierw próbować obronić się gazem pieprzowym, jednak kiedy to nie przyniosło zamierzonego skutku, żołnierz użył pistoletu i zastrzelił nożownika.

 

Według rzecznika lokalnej policji, jest zbyt wcześnie, aby mówić o motywach sprawcy ataku. Władze przekazały, że 26-latek był obywatelem Austrii.

 

Zaledwie cztery dni wcześniej, również w Wiedniu doszło do dwóch ataków nożownika. Ciężko ranna została wówczas czwórka ludzi. To tamtych ataków przyznał się pochodzący 23-latek pochodzący z Afganistanu. Policji swoje zachowanie tłumaczyć miał „wściekłością z powodu trudnej sytuacji życiowej” oraz „agresywnym nastrojem”.

 

Po scenach jakie rozegrały się dziś przed rezydencją irańskiego ambasadora, władze wzmocniły ochronę znajdujących się na terenie stolicy kraju placówek dyplomatycznych.

 

 

 

 Źródło:

Kraj

Świat