SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Kolejne informacje ws. rosyjskiego samolotu. Maszyna została zestrzelona!

Jak potwierdził rosyjski MON, samolot wojskowy Ił-20 został zestrzelony. Wszystko jak informowaliśmy wcześniej, rozegrało się przy okazji ataku rakietowego przeprowadzonego przez Izrael na cele w syryjskiej Latakii. 

 

Zdaniem syryjskich rządowych mediów, część izraelskich rakiet udało się strącić. Jak jednak pokazywać mają publikowane materiały wideo, niektóre z nich rzeczywiście trafiła w cel. Izrael zniszczył w ten sposób prawdopodobnie budynek należący do zakładów technologicznych. Zdaniem Rosji, izraelskie myśliwce wspierane były przez francuską fregatę.

 

Wtedy też z radarów zniknął samolot należący do Rosjan z kilkunastoma żołnierzami na pokładzie. Informacje udzielone przez MON są dosyć zbieżne z wcześniejszymi sugestiami wysuwanymi przez stronę amerykańską.

 

– Rosyjski samolot wojskowy Ił-20 został zestrzelony przez syryjską obronę przeciwlotniczą – oświadczyło rosyjskie ministerstwo obrony.

 

Zestrzelona maszyna miała wpaść do Morza Śródziemnego. Udało się wydobyć stamtąd szczątki wraku samolotu oraz ciał rosyjskich żołnierzy. Moskwa oskarża o tą doprowadzenie do tej tragedii Izrael. Zdaniem Rosjan nie było możliwości, aby siły izraelskie przeoczyły rosyjską maszynę i było to działanie prowokacyjne polegające na wykorzystaniu samolotu jako osłonę, co doprowadziło do zestrzelenia samolotu przez syryjski system przeciwlotniczy.

 

– Oceniamy prowokacyjne działania Izraela jako wrogie. W wyniku nieodpowiedzialnych działań wojskowych izraelskich zginęło 15 rosyjskich wojskowych – powiedział rzecznik rosyjskiego resortu obrony Igor Konaszenkow.

 

 

Źródło: tvp.info

Fot.: Flickr

 
Kraj

Świat