Kilkadziesiąt muzułmanów wtargnęło do bazyliki w Saint-Denis [WIDEO]

Bazylika św. Dionizego w Saint-Denis to szczególne miejsce w historii Francji. To tam chowano monarchów w okresie między VI a XIX wiekiem. W tej świątyni przechowywano przez setki lat także insygnia królewskie i relikwie.

 

Do niecodziennych scen doszło pod bazyliką w Saint-Denis w ostatnią niedzielę. Grupa około 80 ludzi wdarła się na teren chrześcijańskiej świątyni. Byli to imigranci wspierani przez lewicowych aktywistów. Miał być to protest przeciwko polityce francuskich władz. Osobom atakującym w ten sposób święte miejsce, nie spodobała się decyzja ws. deportacji nielegalnych imigrantów.

 

Osoby, które wtargnęły na teren bazyliki miały ze sobą również transparent o treści „Azyl – imigracja”.

 

 

W zorganizowany w ten sposób manifestacji imigrantów uczestniczyli też tacy politycy jak np. zastępca mera miasta Bally Bagayoko czy Eric Coquerel należący do partii La France Insoumise.

 

W bazylice odwołano tego dnia wieczorną mszę, świątynię zamknięto o godz. 17:30. Wcześniej po akcji trwającej ok. godzinę, funkcjonariusze policji wyprowadzili ze świętego miejsca manifestantów, a jednego z nich aresztowano.

 
Źródło:

Kraj

Świat