Katastrofa śmigłowca! Ocalał jedynie pilot [WIDEO]

W katastrofie śmigłowca życie straciło 5 osób. Byli to pasażerowie znajdujący się na pokładzie oprócz pilota. Wynajęli oni śmigłowiec chcąc wykonać fotografie z powietrza. Na nagraniu widać jak maszyna runęła do wody.

 

Według służb chodzi o Eurocopter AS350. Do tragedii doszło w Nowym Jorku, zdaniem policji oraz straży pożarnej, maszyna wpadła do East River między dzielnicami Queens i Manhattan. Na miejsce zdarzenia dość szybko przybyły łodzie należące do straży pożarnej oraz policyjne.

 

Życie udało się uratować tylko pilotowi, który o własnych siłach wydostał się ze śmigłowca. Dwóch pasażerów zginęło na miejscu. Trzech wydobytych z wody przez płetwonurków przetransportowano do szpitala. Jednakże, niestety również im nie udało się uratować życia.

 

Póki co oficjalne przyczyny katastrofy nie są znane.

 

– Jedliśmy kolację i zobaczyliśmy, jak czerwony śmigłowiec na pełnej prędkości leci w stronę wody. To wyglądało surrealistycznie. (…) Potem maszyna wpadła do wody i zatonęła – stwierdziła w rozmowie z telewizją ABC7 Arineh Nazari, która widziała katastrofę na własne oczy.

 

[Poniżej nagranie, na którym udało się zarejestrować tragedię.]

 

 

 Źródło:

Kraj

Świat