Katastrofa samolotu. Prawie 200 osób na pokładzie! [FOTO/WIDEO]

Prawdopodobnie nikt nie przeżył kolejnej katastrofy lotniczej do jakiej poszło w dniu dzisiejszym. Maszyna typu Boeing 737 MAX 8 należąca do linii Lion Air runęła do wód Morza Jawajskiego. Na pokładzie znajdować miało się 189 osób.

 

Samolot wystartował z lotniska w Dżakarcie, a swój lot zakończyć miała w mieście Pangkal Pinang na wyspie Bangka, niedaleko od Sumatry. Maszyna zniknęła z radarów około 13 minut po starcie w stolicy Indonezji. Z załogą utracono kontakt.

 

– Możemy potwierdzić, że utracono kontakt z maszyną – potwierdził rzecznik linii Lion Air.

 

 

Zdaniem rzecznika indonezyjskich służb żeglugi, załoga Boeinga zwróciła się z prośbą o możliwość powrotu na lotnisko. Jak poinformowano, kontrola ruchu lotniczego zgodziła się na to, jednak zaraz utracono z maszyną kontakt.

 

Na miejsce dotarły służby ratunkowe, a prezydent oraz i szef indonezyjskiego rządu zlecili komisji ds. bezpieczeństwa transportu rozpocząć śledztwo w sprawie katastrofy.

 

Wrak samolotu znajdować ma się na głębokości około 35 metrów.

 

– Znaleźliśmy już kamizelki ratunkowe, telefony komórkowe, książki i fragmenty maszyny – przekazał przedstawiciel Narodowej Agencji Poszukiwań i Ratownictwa.

 

Jak oświadczyły linie Lion Air, pilot oraz drugi pilot mieli wylatane łącznie 11 tysięcy godzin. Edward Sirati, szef linii stwierdził natomiast, że podczas poprzedniego lotu, maszyna miała problemy techniczne, ale według jego informacji kłopoty zostały wówczas zażegnane zgodnie z procedurami.

 

Nie ma jak na razie informacji na temat tego, czy na pokładzie Boeinga znajdowali się obcokrajowcy. Lion Air to linie obsługujące głównie loty krajowe w Indonezji.

 

 

 

Źródło: rmf24.pl ; Twitter

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat