SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Katastrofa lotnicza. Nie żyje 18 osób!

Dwie maszyny zderzyły się w powietrzu. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym. Według informacji przekazanych przez TASS powołującego się na źródła w resorcie ds. sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych, wśród 18 ofiar śmiertelnych jest załoga, a także pasażerowie biorącego udział w katastrofie śmigłowca Mi-8.

 

 

Wszystko rozegrało się w przestrzeni powietrznej w okolicach miasta Igarka w położonym na Syberii Kraju Krasnojarskim. Mi-8 zderzył się z innym lecącym tam śmigłowcem, którego załoga na szczęście nie ucierpiała. Z pokładu musiał jednak zostać zrzucony ładunek, aby maszyna nie rozbiła się. Cała załoga śmigłowca Mi-8 niestety poniosła śmierć, kiedy zderzył się on z ziemią i zapłonął.

 

15 osób na pokładzie Mi-8 to pracownicy zatrudnieni przez jedną z firm. Wykonywali oni prace na terenie złóż naftowych. Śmigłowiec należał do linii lotniczej „Utair”. Wystartował on z lotniska w Igarce. W tamtym rejonie znajduje się przepompowania ropy pochodzącej ze złóż Wankor, znajdujących się na terenie rejonu turuchańskiego we wschodniej części Syberii.

 

Źródło: Twitter/@lifenews_ru ; rmf24.pl

 
Źródło:

Kraj

Świat