Kandydat na prezydenta Warszawy chce… dokarmiać protestujących

Jeden z kandydatów na urząd prezydenta miasta Warszawy napisał list do marszałka Sejmu RP w sprawie kosztów wyżywienia protestujących niepełnosprawnych bo „słyszał w mediach, że nie chcą pokryć kosztów”.

 

Jacek Wojciechowicz to były polityk Platformy Obywatelskiej, którą opuścił w lutym 2018 roku. Zaangażował się w działalność warszawskiego samorządu w 1997 roku, pełniąc funkcję zastępcy burmistrza gminy Warszawa-Wawer. W kolejny latach był burmistrzem Wesołej, zastępcą burmistrza dzielnicy Warszawa-Targówek i burmistrzem dzielnicy Warszawa-Wesoła.

 

W latach 1991–1994 był członkiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a w latach 1995–1997 należał do Unii Wolności, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady regionalnej. W 2001 wstąpił do Platformy Obywatelskiej, wchodził w skład rady krajowej tej partii.

 

 

5 grudnia 2006 został przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz powołany na stanowisko jej pierwszego zastępcy, w związku z czym zrzekł się mandatu poselskiego. 8 września 2016 został odwołany ze stanowiska.

 

Dziś po prawie 10 latach przestałem pełnić funkcję I Zastępcy Prezydenta m. St. Warszawy. To był wielki zaszczyt. Zmieniliśmy w tym czasie Warszawę w nowoczesną metropolię. Odwołano mnie pod byle pretekstem bo takie było polityczne zamówienie. Jednocześnie zaproponowano mi objęcie intratnego stanowiska prezesa w dużej spółce miejskiej. Odmówiłem bo honor i zwykła uczciwość nakazywała tak zrobić – pisał tuż po odwołaniu ze stanowiska zastępcy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

Odwołano mnie w kontekście „afery reprywatyzacyjnej” choć nie mam z nią nic wspólnego. Nie kwestionując prawa Prezydenta do doboru współpracowników uważam , że odwołanie mnie akurat w tym kontekście jest zwykłą podłością. Dziękuję za bardzo liczne wyrazy poparcia i sympatii. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom za to co udało nam się wspólnie zrobić dla Warszawy – podkreślał wówczas.

 

Teraz kandydat próbuje najwyraźniej podpiąć się pod protest niepełnosprawnych.

 

W ostatnich dniach pojawiają się niepokojące doniesienia medialne, że Sejm RP nie będzie chciał pokrywać kosztów wyżywienia dla protestujących niepełnosprawnych i ich rodzin w Hallu Głównym Sejmu. Zwracamy się z zapytaniem czy taka jest rzeczywiście decyzja Pana Marszałka? Jeżeli tak jest faktycznie, to „Instytut Rozwoju Warszawy”, którego jestem prezesem zobowiązuje się do zorganizowania pomocy w zapewnieniu wyżywienia zarówno pod względem organizacyjnym jak i finansowym” – napisał Jacek Wojciechowicz w piśmie do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.
Źródło:

Kraj

Świat