Kamil Glik jednak pojedzie na mundial?  

 

Istnieje szansa, że Kamil Glik jednak pojedzie na mistrzostwa świata w piłce nożnej.  Po badaniach wykonanych przez lekarzy AS Monaco we francuskiej Nicei okazało się, że zabieg kontuzjowanego barku nie będzie konieczny. Ostateczna decyzja o wyjeździe do Rosji zostanie podjęta we wtorek po dołączeniu na zgrupowanie i wykonaniu serii testów funkcjonalnych. O tym czy kluczowe ogniwo polskiej defensywy pojedzie na mundial zadecyduje lekarz reprezentacji, doktor Jaroszewicz.

 

 

Kamil Glik doznał urazu w poprzednim tygodniu w trakcie treningu reprezentacji na zgrupowaniu w Arłamowie. Choć początkowo wydawało się, że jego szanse na grę są zerowe, z czasem wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne. Mam od Francuzów zielone światło; jutro wracam do Warszawy i decyzję podejmie lekarz reprezentacji, doktor Jacek Jaroszewski. Jeśli uzna, że mogę wrócić, to jestem. Na początku też nie miałem większych nadziei, bo nie mogłem w ogóle ruszyć ręką. Po tygodniu sytuacja się zmieniła, wygląda o wiele lepiej. Mogę normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że dosłownie za kilka dni wejdę już w pełny trening z drużyną i będę do dyspozycji trenera. Na pewno ulżyło mi, że nie będę musiał poddawać się zabiegowi – powiedział.

 

 

 

O determinacji Kamila mówił trener Nawałka – Kamil jest wyjątkowym zawodnikiem. Zawsze walczył i starał się przemóc w najtrudniejszych momentach. Wierzę, że tak będzie. Mówił selekcjoner, jednocześnie podkreślając, że decyzja zostanie podjęta przez lekarzy. Jeśli będzie sytuacja, że jest szansa jego występu Kamila nawet w ostatnim meczu grupowym, to decyzja będzie na tak.

 

 

Pomimo kontuzji Glik znalazł się w oficjalnej, 23- osobowej kadrze Polski na mistrzostwa świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się z Litwą, następnego dnia drużyna poleci do Rosji.

Mundial rozpocznie się w czwartek. Pierwszym rywalem Polski w grupie H będzie Senegal, mecz zostanie rozgrany 19 czerwca w Moskwie. Następnie zagramy z Kolumbią i Japonią, odpowiednio 24 i 28 czerwca.

 

źródło: tvp.info, rmf24.pl
Kraj

Świat