Kamil Durczok przegrał w sądzie

Proces z Kamilem Durczokiem wygrali dziennikarze tygodnika „Wprost”. To po artykule tej gazety wydanym w 2015 roku, kariera znanego dziennikarza stanęła pod dużym znakiem zapytania.

 

Artykuł „Wprost” opisywał wówczas skandale i zachowania jakie miały miejsce w okresie jego pracy w redakcji „Faktów” dla stacji telewizyjnej TVN. Po ujawnieniu tych spraw, wewnętrzna komisja TVN-u stwierdziła przypadki mobbingu oraz molestowania w przypadku Durczoka. Poskutkowało to usunięciem jego osoby z redakcji.

 

Kamil Durczok postanowił jednak nie odpuścić tej sprawy. Wytoczył kilka procesów ludziom odpowiedzialnym za dane teksty oraz wydawnictwu. W poniedziałek okazało się, że sąd nie spojrzał przychylnie na argumentację dawnego dziennikarza TVN.

 

Jeden z oskarżonych przez Durczoka- Marcin Dzierżanowski przekazał za pośrednictwem Facebooka informację, iż sprawa została w całości oddalona.

 

– Wygraliśmy proces z Kamilem Durczokiem w sprawie artykułów o molestowanie seksualne. Sąd w całości oddalił jego powództwo. Kilka lat batalii sadowych zakończyło się pełnym sukcesem. Dziękuję wszystkim odważnym kobietom, które złożyły zeznania przed sądem, potwierdzając historie opowiedziane nam w trakcie zbierania materiałów do ksiażki. Dziękuję świetnym obrońcom Aleksander Grot, Paulina Piaszczyk i Bogusławowi Kosmusowi. Ten wyrok przywrócą wiarę w sądy i sprawiedliwość. Mam nadzieję, że będzie też przełomem w postrzeganiu spraw molestowania seksualnego kobiet. #polskiemetoo – czytamy na profilu Dzierżanowskiego.

 

Chociaż sprawa molestowania i mobbingu została oddalona, to nieco inaczej wyglądała sytuacja 19 kwietnia br., kiedy Kamil Durczok wygrał sprawę z tygodnikiem „Wprost”. Wygrana przez ówczesnego pracownika TVN sprawa dotyczyła artykułu, w treści którego pojawiły się insynuacje jakoby Durczok miał zostać „przyłapany przez policję, jak ucieka z mieszkania, w którym znaleziono biały proszek”. Jak jednak zapowiedział wydawca gazety, będzie on składał wniosek o kasację tego wyroku do Sądu Najwyższego.

 

 

 
Źródło:

Kraj

Świat