Jarosław Wałęsa o swoim ojcu: To bohater narodowy!

Jarosław Wałęsa na antenie TVN przyznał, że jego ojciec jest bohaterem narodowym. – Generał Kiszczak w latach 80. miał cały zespół ludzi, który podrabiał dokumenty na mojego ojca. Robił to idealny zespół, w perfekcyjny sposób – powiedział.

 

Zarówno Lech Wałęsa, jak i jego syn Jarosław zaprzeczają analizie grafologicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Syn Lecha Wałęsy mimo twardych dowodów, wciąż zaprzecza pogłoskom, że jego ojciec był tajnym kontrahentem SB – donosi portal telewizjarepublika.pl.

 

– Nie jestem w stałym kontakcie z moim ojcem, bo tak jak i on, nie lubię komunikować się na odległość – mówił syn Lecha Wałęsy. – Tata na pewno ciężko to przeżywa. Wiedzieliśmy, że nastąpi kolejny etap rozliczania mojego ojca, ale nie sądziłem, że to się wydarzy w taki sposób – powiedział Jarosław Wałęsa. – Generał Kiszczak w l.80 miał cały zespół ludzi, który podrabiał dokumenty na mojego ojca. Robił to idealny zespół, w perfekcyjny sposób. Kiedy dowiedziałem się o szafie Kiszczaka. One są oryginalne, przygotowane przez tamte władze. Ciężko dlatego jest nazywać fałszywkami. Taka instytucja jak IPN, która powinna chronić nasze dziedzictwo, potrafiła się tak skandalicznie zachować… – podkreślił.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat