Janusz Korwin-Mikke odchodzi z polityki?

Partia Janusza Korwin-Mikkego ma w tej chwili znaczące problemy według informacji podawanych przez „Fakt”. Znany polityk zamierza zakończyć karierę i opuścić Parlament Europejski. Obecnie prowadzi negocjacje z Pawłem Kukizem, który może przejąć zaplecze polityczne stowarzyszenia Wolność.

 

Wiadomość o odejściu z polityki Janusza Korwin-Mikkego pojawiła się w „Fakcie”. Informatorka z partii Wolność zdradziła dziennikowi: „Zapowiedział, że oficjalnie złoży rezygnację w przyszłym tygodniu, a w lutym odstąpi swój mandat następnemu na liście”. Sam polityk skomentował, że rozważa taką opcję.

 

Janusz Korwin-Mikke zamierza opuścić Parlament Europejski . Swoją decyzję uzasadnia niechęcią wobec nakładanych na niego kar. Ponadto powiedział, że pogarsza się sytuacja z wolnością słowa w tej instytucji.

 

Wpływ na koniec partii Janusza Korwin-Mikkego może mieć wiele wydarzeń. Kontrowersyjny polityk otrzymał wyrok za spoliczkowanie Michała Boniego. Dodatkowo na niekorzyść wpłynęły odejścia jego współpracowników czy kłopoty finansowe.

 

W 2014 roku partia Korwin-Mikkego dostała się do PE i otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 mln zł. Nie zostały one jednak rozdysponowane tak, jak początkowo zakładano.

 

Wolność ma również kłopoty z instytucją Parlamentu Europejskiego – chodzi o wyłudzanie pieniędzy. Działania polegały na zgłaszaniu bliskich jako tzw. asystentów uwierzytelniających. W sprawie tej śledztwo prowadzi biuro antykorupcyjne OLAF.

 

Partia powstała w 2015 roku. Do 8 października ubiegłego roku działała pod nazwą KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja). Obecnie stowarzyszenie działa jako Wolność.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat