Jakubiak kontra Warzecha! „Wyżej Pana oceniałem”

Felieton publicysty Łukasza Warzechy na temat stosunków polsko-niemieckich, zamieszczony w dziale „Opinie” na stronie wp.pl wywołał duże oburzenie wśród zwolenników partii PiS. „Niemcy są dla nas najważniejszym partnerem handlowym, my dla nich – jednym z najważniejszych” – pisze Warzecha.

 

W swoim utworze dziennikarskim, autor pisze między innymi o absurdalnym poziomie antyniemieckich emocji. W tym kontekście krytykuje między innymi obecny rząd, jak i również jego najbardziej zagorzałych zwolenników.

 

– Trudno właściwie powiedzieć, co musiałoby się stać, żeby zaspokoić rozbuchane apetyty kanapowych patriotów (…) Poprzednia władza idealizowała relacje polsko-niemieckie, udając, że nie ma w nich punktów spornych. Obecna poszła w drugą skrajność, czyniąc z opozycji z Niemcami jedną z głównych osi swojej wewnętrznej narracji – pisze Warzecha.

 

Wpis wzbudził spore zainteresowanie internautów na Twitterze. W sprawie zabrał głos również polityk Marek Jakubiak. Udostępniając krytyczne wobec publicysty komentarze dopisał: Pan przesadza, obie Panie piszą prawdę. Ja nie wiem z jakiego powodu mam być tak zadowolony z przyjaźni polsko-niemieckiej. Ostatni przykład proszę bardzo : My im budujemy fabrykę w Jaworznie (100mln) a oni dają nam miejsca pracy, które pewnie zajmą Ukraińcy.

 

 

– Aha. Czyli uważa Pan, że zostałem kupiony i zbieram misie Haribo z asfaltu? Wyżej Pana oceniałem. A co do fabryki – proszę mieć pretensję do rządu, nie do Niemców którzy wykorzystują okazję – odpowiedział Warzecha.

 

Z koleię wiceprezes Wolności Sławomir Mentzen stanął w obronie publicysty:

 

 

Źródło: nczas.com; twitter.com
Fot.: Wikipedia
EM
Komentarze

Kraj

Świat