Internet śmieje się ze Schetyny! Dostał jedno proste pytanie i… cisza [WIDEO]

W pewnym momencie cisza stała się na tyle niezręczna, że nawet stojący obok Grzegorza Schetyny członkowie Platformy Obywatelskiej, nerwowo zerkali na boki. Kuriozalna sytuacja miała miejsce podczas konferencji prasowej, po pytaniu jednego z dziennikarzy.

 

Pytanie w zasadzie proste. Przedstawiciel mediów prosił, żeby lider Platformy Obywatelskiej wskazał „trzy, cztery sukcesy PO”. Sprawiło to jednak nie lada problem Grzegorzowi Schetynie.

 

 

„Wraca takie podejście do opozycji. Widziałem to na sali w głosowaniu. Z jaką satysfakcją głosowano. Gawłowski zrezygnował z immunitetu, zgłosił się do prokuratury, chciał zeznawać, i to nie było głosowanie nad immunitetem. To było głosowanie nad zgodą na zatrzymanie i aresztowanie. Widziałem posłów Kukiza i PiS-u jak naciskali te przyciski. Widziałem jak głosowali przy sprawie Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszarda Petru. Z taką samą gorzką satysfakcją, że mogą zagłosować przeciwko opozycji – takie miałem wrażenie wtedy” – żalił się dziś rano w Poranku TOK FM Grzegorz Schetyna.

 

„Te wybory samorządowe będą świadczyć o wszystkim. Przede wszystkim o dojrzałości opozycji – czy my jesteś w stanie znaleźć to co wspólne, a odsunąć to co nas łączy. Lekcja węgierska jest dojmująca. Tam te wnioski są bardzo proste. Wspólna lista opozycji, opozycja razem, jak najszerzej, od centroprawicy do lewicy” – przekonywał w dalszej części wywiadu.
Źródło:

Kraj

Świat