Eksplozja samochodu w pięciomilionowym mieście!

Do tragedii doszło w poniedziałek rano w Surabai (Indonezja) – wybuchł samochód. Jak dotąd nie podano jeszcze liczby ofiar – poinformował Reuters. W wyniku eksplozji kilku policjantów zostało rannych.

 

Dramat wydarzył się dzień po tym, jak co najmniej 13 osób zginęło, a 40 odniosło obrażenia podczas zamachów samobójczych na trzy kościoły w drugim co do wielkości mieście w kraju.

 

Jak podały lokalne władze, zamachy na kościoły w Indonezji zostały przeprowadzone przez sześcioosobową rodzinę pod wpływem ideologii ISIS. Z kolei do ataków za pośrednictwem dżihadystycznej agencji Amak przyznało się Państwo Islamskie.

 

Rzecznik policji Frans Barunga Mangera poinformował, że głowa rodziny wjechała pojazdem wyposażonym w ładunki wybuchowe w bramę przed kościołem pw. Marii Panny. Z kolei matka z dwójką dzieci przeprowadziła zamach na drugą świątynię. Trzeci z kościołów został zaatakowany przez dwójkę pozostałych dzieci. Zgodnie z informacjami policji, dzieci miały 18, 16, 12 i 9 lat.

 

W Indonezji żyje 260 milionów ludzi. Około 90% z nich to muzułmanie. Kraj zamieszkuje jednak również mniejszość chrześcijańska, hinduistyczna i buddyjska. W ostatnich latach znacznie wzrosła tam nietolerancja religijna. Zwiększyła się również liczba konfliktów na tle wyznaniowym.
Źródło:

Kraj

Świat