Dramat Krystyny Czubówny! Odcinano ją od pracy, gdyż..

Kto by się tego spodziewał? Znana wszystkim dziennikarka Krystyna Czubówna wyjawiła skrywany przez długie lata sekret.

 

64-latka zdradziła, że przed laty nieustannie miało miejsce w telewizji „niepokojące przekraczanie granic”.

 

– Byłam doprowadzona do takiej sytuacji, że musiałam powiedzieć wprost, bez owijania w bawełnę, bez kurtuazji i pięknych słów. Musiałam powiedzieć, co myślę na temat takiego zachowania. Skutkowało to tym, że przez wiele miesięcy nie byłam angażowana do pracy – wyznała w wywiadzie dla Wideoportalu, tym samym dając do zrozumienia, że dawniej była molestowana. Jak mówi, rzeczy, jakich dopuszczał się zwierzchnik 30 lat temu, miały miejsce dość często na korytarzach TVP.

 

Szokujące wyznanie Czubówny jest jednym z wyrazów poparcia akcji #metoo („ja też”), dzięki której ofiary molestowania mają większą odwagę do opowiedzenia o swojej przeszłości. Wszystko zaczęło się od najbardziej rozpoznawalnych twarzy Hollywood, które przyznały się do bycia ofiarami molestowania na planach filmowych. I nie tylko te z zagranicy – o podobnym zachowaniu współpracowników opowiadały także polskie aktorki. Wśród nich znalazły się Anna Mucha, która zdradziła, że była wykorzystywana w dzieciństwie. Taki sam los spotkał
14-letnią Paulinę Młynarską (teraz 47 l.) na planie filmu nieżyjącego już reżysera Andrzeja Wajdy. Natomiast Julia Kamińska wyznała, że jeden z aktorów dotykał jej miejsc intymnych. Propozycję seksu oralnego z reżyserem dostał nawet Marcin Dorociński.

 

Źródło: se.pl
Fot.: Wikimedia Commons
EM
Komentarze

Kraj

Świat