Doradca prezydenta Dudy i ekspert TVP był agentem SB?

Sensacyjną informację opublikował na Twitterze dziennikarz śledczy, piszący dla „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i Niezależna.pl. Według Piotra Nisztora, doradca prezydenta – Sławomir Horbaczewski – jest agentem SB o pseudonimie „Andrzej”.

 

„Sławomir Horbaczewski, dyżurny ekspert ekonomiczny, bankowiec, doradzający prezydentowi Andrzejowi Dudzie przy projekcie ustawy frankowej, był zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa jako tajny współpracownik o pseudonimie Andrzej. Z dokumentów wynika, ze miał zostać pozyskany na zasadzie dobrowolności w 1987 roku” – napisał Nisztor na swoim koncie na Twitterze. Do wiadomości dołączył skany dokumentów.

 

 

Do rewelacji odniósł się sam zainteresowany, który na łamach portalu niezależna.pl odpowiedział tylko, że nie chce komentować sprawy bo nie widział materiałów.

 

„Miło mi, że ktoś „dał zlecenie” panu Piotrowi Nisztorowi na mnie. W 1987 roku miałem około 22 lat, więc byłem wtedy dosyć młody. […] Dziwi mnie to, a wręcz byłem zaskoczony, że pan Piotr Nisztor nie wspomniał o mnie w swojej wydanej niedawno książce o historii polskiej bankowości. W tej książce nawet o mnie nie wspomniał, a ja byłem szalenie ważną postacią w Banku Handlowym, to musi być jakaś nagła sprawa” – mówił na łamach niezależna.pl.

 Źródło:

Kraj

Świat