Czarnek odpalił się na komisji śledczej. Joński: Pusty dzwon bije najgłośniej, dzwon, nie dzban

Czarnek odpalił się na komisji śledczej. Joński: Pusty dzwon bije najgłośniej, dzwon, nie dzban
Autor Daniel Sobczak
Daniel Sobczak13.02.2024 | 3 min.

Gorąca wymiana zdań Czarnka i Jońskiego na komisji śledczej Wykluczenie posła Jabłońskiego z prac komisji śledczej Zarzuty Jońskiego o marnotrawienie 70 mln zł na wybory kopertowe Czarnek oskarża Jońskiego o nielegalność komisji śledczej Odpowiedź Jońskiego na zaczepki Czarnka o "pustym dzwonie" Decyzja komisji śledczej o wykluczeniu posła Jabłońskiego

Gorąca wymiana zdań między Czarnkiem a Jońskim na posiedzeniu komisji śledczej

We wtorek 13 lutego podczas posiedzenia komisji śledczej ds. wyborów kopertowych doszło do ostrej wymiany zdań między posłem Przemysławem Czarnkiem a przewodniczącym komisji Dariuszem Jońskim.

Posiedzenie rozpoczęło się od wniosku Jońskiego o wykluczenie z komisji posła Pawła Jabłońskiego, co zostało przegłosowane w dalszej części obrad.

Napięta atmosfera utrzymywała się jednak przez cały czas trwania posiedzenia. Czarnek zarzucał Jońskiemu, że komisja jest "bezzasadna i absurdalna", a także działa nielegalnie. Stwierdził również, że cały klub Prawa i Sprawiedliwości "doradzał premierowi" ws. wyborów kopertowych.

Oskarżenia Jońskiego o marnotrawstwo 70 mln zł

W odpowiedzi Joński stwierdził, że dla Czarnka może wydawać się absurdalne, iż "ktoś wyrzucił w błoto 70 mln zł" na organizację niedoszłych wyborów kopertowych z 2020 roku. Jak dodał, to właśnie wyjaśnienie tej sprawy jest celem prac komisji.

Joński nie szczędził mocnych słów pod adresem Czarnka: "Pan Czarnek jest wyjątkowo pobudzony. Pusty dzwon bije najgłośniej, dzwon, nie dzban" - stwierdził poseł KO.

Decyzja o wykluczeniu posła Pawła Jabłońskiego z komisji śledczej

Pomimo burzliwej atmosfery, członkowie komisji zdołali doprowadzić do głosowania nad wnioskiem o wykluczenie z prac komisji posła Pawła Jabłońskiego. Powodem były jego powiązania z premierem Mateuszem Morawieckim ws. decyzji o wyborach kopertowych.

Za wnioskiem 6 osób
Przeciw 0
Wstrzymało się od głosu 1 osoba

Sam poseł Jabłoński jeszcze przed głosowaniem stwierdził, że decyzja o jego wykluczeniu "została podjęta dawno". Po ogłoszeniu wyników dodał, że była to jedynie "teatrzyk", który został odegrany.

Czytaj więcej: Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie zmian w mediach publicznych

Dalsze posiedzenia komisji zaplanowane

Mimo burzliwego przebiegu, wtorkowe posiedzenie komisji śledczej ds. wyborów kopertowych z 2020 roku zakończyło się podjęciem konkretnych decyzji w sprawie jej składu osobowego.

Kolejne posiedzenia komisji mają być zwoływane regularnie w następnych tygodniach. Celem jest dokończenie prac śledczych i wyjaśnienie nieprawidłowości przy organizacji wyborów kopertowych, które ostatecznie się nie odbyły.

Wkrótce komisja ma wezwać na przesłuchanie m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego

Podsumowanie

Czarnek odpalił się na komisji śledczej. Joński: Pusty dzwon bije najgłośniej, dzwon, nie dzban

We wtorek na posiedzeniu komisji śledczej doszło do ostrej wymiany zdań między posłem Przemysławem Czarnkiem a przewodniczącym Dariuszem Jońskim. Czarnek zarzucał komisji nielegalność i absurdalność. Joński ripostował, że dla Czarnka może wydawać się absurdalne marnotrawienie 70 mln zł na wybory kopertowe. Padły mocne słowa - Joński stwierdził: "Pusty dzwon bije najgłośniej, dzwon nie dzban". Ostatecznie podjęto decyzję o wykluczeniu posła Pawła Jabłońskiego z prac komisji.

Mimo burzliwego przebiegu, posiedzenie komisji śledczej zakończyło się konkretnymi decyzjami personalnymi. Kolejne posiedzenia mają wyjaśnić nieprawidłowości przy organizacji wyborów kopertowych z 2020 r., które się nie odbyły. Wkrótce mają zostać przesłuchani m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

5 Podobnych Artykułów

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  3. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  4. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
  5. Początek politycznego trzęsienia ziemi przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Daniel Sobczak
Daniel Sobczak

Ekscytujący świat rozrywki i nowości filmowych. Na blogu dzielę się najświeższymi wiadomościami i ciekawostkami. Rozrywka to moja pasja, a informowanie to moje powołanie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły