Chrześcijańska Europa umiera? Wyburzono zabytkowy kościół w Niemczech! [WIDEO]

Piękny zabytkowy kościół w niemieckim Immerath został w poniedziałek celowo zniszczony. Pracujący na miejscu ciężki sprzęt zburzył budowlę do samych fundamentów. Tak umiera chrześcijańskie dziedzictwo Europy? 

 

Wszystko w imię interesów gospodarczych. W miejsce kościoła ma powstać kopalnia węgla brunatnego, który wydobywa się z kopalni o wielkich otworach górniczych.

 

Zburzenie kościoła jest finałem trwającego od dawna procesu przesiedlenia miejscowości Immerath we wschodnich Niemczech w której mieszkało ponad 1000 osób. Celem wydobywania węgla tę spokojna, tradycyjną miejscowość przeniesiono o ponad 11 kilometrów dalej. Szpital i większość domów już znajduje się w nowej lokacji.

 

Niestety, XIX-wiecznego kościoła nie przeniesie się w raz z jego unikalnym charakterem i zabytkowym stylem. Wyburzanie kościołów lub przerabianie ich pod mieszkalnictwo lub rozrywkę nie jest czymś nowym na zachodzie Europy. W tym samym czasie wznoszonych jest wiele nowych meczetów. Tak umiera chrześcijański Okcydent?
Kraj

Świat