Chirurg aresztowany za gwałt na pacjentce

30 września jedna z młodych kobiet stawiła się w komisariacie, aby zgłosić napaść seksualną przez jednego z lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce (Częstochowa).

 

– Prowadzone jest śledztwo, które dotyczy przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę pacjentki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim – 30 września kobieta stawiła się na jednym z częstochowskich komisariatów i oświadczyła, że została wykorzystana przez jednego z lekarzy tej placówki. Zgodnie z procedurą w tego typu sprawach, kobieta została przesłuchana przez sąd w obecności biegłego z zakresu psychologii. Prokurator po przeanalizowaniu, innych dowodów, uznał, że uzasadnione podejrzenie popełnienie przestępstwa zgwałcenia – wyjaśnia mężczyzna.

 

Dnia 3 października funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać przestępcę. Sprawcę oskarżono o zgwałcenie kobiety w oparciu o zeznania ofiary, a także inny materiał dowodowy, o którym śledczy nie chcą na tę chwilę informować. Podejrzany nie przyznał się jednak do popełnionego czynu, a śledczy ukrywają tożsamość sprawcy i ofiary. Wiadomo jedynie, że lekarz jest jednym z mieszkańców Częstochowy.

 

– Sąd opierając się na materiale dowodowym i biorąc pod uwagę surową karę, jaką zagrożone jest to przestępstwo, zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy – mówi prokurator.

 

Źródło: fakt.pl
Fot.: pxhere.com
EM

 
Komentarze

Kraj

Świat