Chcieli zapolować na słonia, on zapolował na nich… [VIDEO]

Ciekawą informację można przeczytać na portalu nczas.com. Myśliwi w afrykańskiej Namibii polowali na słonie, gdy tymczasem … zostali zaatakowani przez swój własny cel. Słonie zorientowały się skąd pochodzi zagrożenie i ruszyły na mężczyzn.

 

Film, który ukazał się dopiero teraz a prawdopodobnie pochodzi z 2014 roku, pokazuje dwóch mężczyzn próbujących podkraść się do stada słoni w rejonie Nakabolelwa w Namibii. Celują oni z daleka do zwierząt. Jeden mówi drugiemu: „strzelaj w oczy”. Padają strzały, jeden ze słoni, samiec, potyka się i upada. Stado rusza na pomoc rannemu, ale nagle przywódca odwraca się w stronę polujących i słonie ruszają w ich kierunku.

Mężczyźni zmuszeni są do ucieczki. Na szczęście po chwili słonie rezygnują z ataku.

Polowanie na słonie jest legalną praktyką w Namibii. W tym rejonie jest ich całkiem sporo a odstrzeliwane są dwie sztuki rocznie.

Łowca, który jest właścicielem Omujeve Hunting Safaris, powiedział, że polowanie daje olbrzymią korzyść finansową dla lokalnej społeczności w pobliżu Nakabolelwa.

Według Światowego Funduszu na Rzecz Przyrody na świecie żyje około 415 000 afrykańskich słoni, ale liczba ta gwałtownie spada.

Źródło: nczas.com, youtube.com
fot. Wikipedia Commons

LS
Kraj

Świat