Chaos na niemieckim lotnisku! Przeprowadzono ewakuację [WIDEO]

Do niepokojącej sytuacji doszło na lotnisko we Frankfurcie nad Menem. Miejscowa policja rozpoczęła poszukiwania jednej lub kilku osób. Ewakuowano przy tym część podróżnych znajdujących się w terminalu 1. Wstrzymano również starty samolotów.

 

W zaistniałej sytuacji należy liczyć się z opóźnieniami samolotów. Lotnisko zaapelowało do pasażerów z prośbą o śledzenie na bieżąco informacji dotyczących lotów oraz przylotów. Policja wzywa natomiast podróżnych do stosowania się do poleceń funkcjonariuszy podejmujących tam działania.

 

Wszystko spowodował fakt, że na terenie tamtejszego portu lotniczego, jedna lub więcej osób przedostały się do strefy chronionej, uprzednio unikając kontroli bezpieczeństwa. To doprowadziło do chaosu oraz konieczności ewakuacji części lotniska w związku z przeprowadzeniem akcji przez służby.

 

 

Swoją decyzję lotnisko oraz służby podjęły w oparciu o europejskie prawo lotnicze, zgodnie z którym w takich przypadkach do zadaniach policji należy ewakuowanie podróżnych oraz przeszukanie terenu lotniska. Ma to na celu wykluczenie ewentualnego zagrożenia. Tak też postąpiono w tym przypadku. Nie ma informacji na temat tego, kto jest winny incydentu przedostania się do strefy chronionej bez koniecznej kontroli.

 

Póki co raczej nie jest też pewne ile lotów zostanie odwołane oraz jak duże będą opóźnienia niektórych z nich.

 

Podobne zdarzenie miało miejsce całkiem niedawno, bo 28 lipca w Monachium. Wówczas z rozkładu wykreślono ponad 300 rejsów, a lotnisko poniosło stratę o wysokości ponad miliona euro.

 

 

Źródło: Twitter/@alliseeisgold ; o2.pl ; rmf24.pl

Fot.: pxhere.com

 
Komentarze

Kraj

Świat