CBA zatrzymało ważnego polityka PO. Teraz zarzuty stawia się jego żonie!

Żona posła Platformy Obywatelskiej z zarzutami. O sprawie poinformowało radio RMF FM, informując iż Renata Gawłowska w poniedziałek przybyła do szczecińskiej delegatury prokuratury krajowej, po wezwaniu w charakterze podejrzanej.

 

O sprawie dowiedziała się reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. Żona zatrzymanego wcześniej posła i sekretarza partii Platforma Obywatelska usłyszała już zarzuty. Dotyczą one prania brudnych pieniędzy. W związku z tym, Renacie Gawłowskiej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ma ona odpowiadać z wolnej stopy, po wpłacie sumy stu tysięcy złotych.

 

Jej mąż- poseł Stanisław Gawłowski przebywa w areszcie od kwietnia. Został on zatrzymany w związku z aferami korupcyjnymi, w jakie miał być zamieszany. Sekretarz Platformy Obywatelskiej postawione ma pięć zarzutów przez przez szczecińskich prokuratorów Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Trzy zarzuty dotyczą tzw. afery melioracyjnej. Nieprawidłowości mające mieć miejsce w jej ramach, związane były z realizacją przynajmniej 105 inwestycji o wartości na poziomie kilkuset milionów złotych. Realizacje te prowadzone były przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

 

Problemy Stanisława Gawłowskiego mogą się jednak na tym nie skończyć. Grozi mu usłyszenie dwóch kolejnych zarzutów. W poniedziałek, Prokuratura Krajowa przekazała, że do Marszałka Sejmu wystąpił Prokurator Generalny z kolejnym już wnioskiem o uchylenie immunitetowi politykowi Platformy Obywatelskiej. Te kolejne dwa zarzuty dotyczyć mają prania brudnych pieniędzy, jak również przestępstw o charakterze korupcyjnym.

 

Według tego co czytamy w treści komunikatu, do marszałka Sejmu, Prokurator Generalny zwrócił się o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec Stanisława Gawłowskiego, również w ramach konsekwencji postawienia mu dwóch kolejnych zarzutów.

 

Sekretarz PO podtrzymuje jednak, że nie poczuwa się do winy, a całą sytuację jaka wokół jego osoby nabrała rozgłosu uważa za akcję polityczną wymierzoną w niego przez ludzi Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

 
Źródło:

Kraj

Świat