Były reprezentant Polski musi zakończyć karierę. „To dla mnie smutny dzień”

– To bez wątpienia smutny dzień dla mnie, to koniec ważnego etapu mojego życia – powiedział podczas konferencji prasowej 32-letni polski pomocnik ogłaszając swoją decyzję.

 

Cezary Wilk ogłosił zakończenie kariery, choć nie ukrywa, że nie jest to do końca zależna od niego decyzja. W Polskiej lidze występował w barwach takich drużyn jak: Korona Kielce, ŁKS Łódź (na wypożyczeniu) czy Wisła Kraków, z którą walczył o upragnioną Ligę Mistrzów. Zdobył gola dającego prowadzenie krakowskiemu klubowi w rywalizacji z Apoelem Nikozja. Po tej bramce kibice Wisły byli już o krok od spełnienia marzeń, jednak rywale trafili do bramki Wiślaków kilkanaście minut później, co przekreśliło upragniony awans. Wilk dwukrotnie reprezentował też Polskę grając z orzełkiem na piersi.

 

Od 2015 roku Cezary Wilk grał dla klubu Real Saragossa na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy. Łącznie polskiemu pomocnikowi udało się rozegrać 11 ligowych spotkań. Ostatni mecz, w którym wystąpił był we wrześniu 2016. Warto wspomnieć, że Polak zdobył wówczas jedną bramkę.

 

Niestety od wielu miesięcy piłkarz zmagał się z częstymi urazami kolana. Finałem tej czarnej serii jest konieczność podjęcia dziś trudnej decyzji o zakończeniu kariery.

 

– Niestety już teraz muszę zakończyć karierę z powodu mojego kolana, które nie zachowuje się tak jakbym sobie tego życzył i wielokrotnie zawiodło mnie na boisku. Po każdym treningu siedziałem w domu z bólem. Tak nie da się funkcjonować, więc to była jedyna decyzja, jaką mogłem podjąć. Kiedy budziłem się w nocy trzy, cztery razy z powodu bólu, wiedziałem, że nie mam wyjścia – stwierdził 32-letni zawodnik.

 

Polak podziękował także Realowi Saragossa za wsparcie na jakie mógł liczyć przez ostatnie lata.

 

– Real przedłużył ze mną kontrakt o rok w czasie, kiedy byłem niezdolny do gry. To był dla mnie bardzo ważny moment. Dzięki też moim kolegom z drużyny, którzy też mnie wspierali każdego dnia – powiedział.

 

Dziennikarze, którzy brali udział w konferencji prasowej nagrodzili polskiego piłkarza gromkimi brawami.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat