Burza piaskowa w Polsce! Pogoda niesie grozę [WIDEO]

Burze w ostatnich godzinach wręcz szaleją nad naszym krajem. Nawałnice doprowadziły już do szkód. Ponad 76 tysięcy odbiorców straciło prąd w swoich domostwach. Tej nocy burze mogą przemieszczać się po Polsce, w związku z czym zalecane jest zgodnie z ostrzeżeniami unikać przemieszczania się na zewnątrz bez zachowania standardowych zasad bezpieczeństwach w przypadku burz.

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało informację, że straż pożarna musiała interweniować dziś już około 500 razy. Główne szkody są wynikiem działalności wiatru towarzyszącemu nawałnicom.

 

Problemy z odbiorem prądu najczęściej dotykały mieszkańców województwa wielkopolskiego. Poważne utrudnienia pojawiają się jednak też w woj. lubuskim, pomorskim a także kujawsko-pomorskim. W Toruniu doszło do powalenia drzewa w miejscu skrzyżowania ul. Czerwonej Drogi oraz ul. Odrodzenia. Ponad to, na trasie między Toruniem a Włocławkiem wydarzył się groźny wypadek. Serwis nowosci.com donosi, że przewróciła się tam przyczepa ciężarówki, a miało się to stać na skutek silnego wiatru. W okolicach Mławy natomiast, droga krajowa nr 7 została zablokowana przez konary drzew.

 

Do ciekawego zjawiska doszło nawet w stolicy Polski, gdzie miała miejsce burza piaskowa. Podobne zdarzenie wydarzyło się w Łodzi, gdzie przeszła burza piaskowa, a towarzyszył jej wiatr osiągający prędkość ponad 100 km/h.

 

 

W sieci pojawiają się relacje, ostrzeżenia, zdjęcia oraz nagrania prezentujące jak nawałnice oraz silny wiatr wywołują groźne efekty pogodowe.

 

https://twitter.com/PStrzalkowski/status/1009847637619761152

 

 
Źródło:

Kraj

Świat