Belgia: Mężczyzna wysadził się na środku boiska!

Do zdarzenia doszło w gminie Verviers, na terytorium miasteczka Stembert. Mężczyzna doprowadził do eksplozji najprawdopodobniej przy użyciu granatu, choć pojawiają się też wersje iż był odziany w charakterystyczny dla dżihadystów pas szahida.. 

 

Wszystko rozegrało się rano, przed godziną 9. Sprawa jak informują media jest dosyć dziwna i tajemnicza. Mężczyzna wszedł na środek boiska i tam doprowadził do wybuchu. Co ważne podkreślenia, w całym zdarzeniu nie ucierpiał nikt, poza samym sprawcą eksplozji. Dlatego też najbardziej możliwa wydaje się być teoria o samobójstwie.

 

Człowiek, który dokonał eksplozji miał 50 lat. Media donoszą, że to były żołnierz.

 

– Gdyby chciał spowodować więcej ofiar, to z pewnością wybrałby inne miejsce w mieście. Tam gdzie było więcej ludzi – stwierdził Hasan Aydin, burmistrz miasteczka, w którym doszło do tragicznego zdarzenia.

 

Śledczy oraz służby nie podają póki co oficjalnych ustaleń na temat wyjaśnienia całej sprawy. Wszystko jednak wskazuje na to, że mieliśmy do czynienia z szaleńczym aktem samobójcy. Na dokładniejsze informacje należy jednak poczekać.

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat