SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Austria zamyka meczety

Jak podaje portal dorzeczy.pl, kanclerz Austrii Sebastian Kurz zapowiedział, że jego kraj zamknie 7 meczetów oraz zwolni wiele imamów. Ma to być konsekwencją udziału dzieci w inscenizacjach jakie odbywały się w meczetach.

 

Kurz ogłosił swoją decyzję podczas porannej konferencji. Kanclerz Austrii poinformował, że decyzja ta ma związek ze śledztwem, według którego ustalono, że w islamskich świątyniach organizowano inscenizacje z udziałem dzieci. Nieletni przebrani w tureckie mundurki mieli odgrywać sceny z bitwy pod Nalipoli oraz udawać martwych męczenników owiniętych w tureckie flagi. Zdjęcia z inscenizacji zostały ujawnione przez tygodnik Falter.

 

Jak powiedział Kurz – Nie ma w naszym kraju miejsca na równoległe społeczeństwa, polityczny islam i radykalizację. Kanclerz podjął jednocześnie decyzję o zamknięciu jednego meczetu w Wiedniu oraz sześć świątyń należących do tak zwanej Arabskiej Wspólnoty Religijnej.

 
Źródło:

Kraj

Świat