Atak nożownika w Krakowie!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na osiedlu Na Stoku, znajdującego się na terenie krakowskiej Nowej Huty. Sprawca ataku przy użyciu ostrego narzędzia został zatrzymany. 

 

Sytuacja miała rozegrać się w ostatni piąte na nowohuckim osiedlu. Dopiero teraz jednak o sprawie informują lokalne media. Strażnicy miejscy zostali poinformowani o krwawym ataku, kiedy na komisariat wbiegł świadek zdarzenia krzycząc, że jeden z kierowców taksówki, został pobity na postoju dla tych pojazdów.

 

Strażnicy udali się szybko we wskazane miejsce. Zastali tam dwóch szarpiących się mężczyzn. Kiedy funkcjonariusze zbliżali się, jeden z uczestników szarpaniny wsiadł do środka pojazdu, a drugi czekał obok autem. On okazał się być właśnie kierowcą taksówki. Miał twarz we krwi, ponieważ ugodzono go nożem właśnie w tym miejscu.

 

Jak stwierdził, człowiek siedzący wewnątrz taksówki bez powodu zaatakował go, pobił i zadał kilka ciosów nożem.

 

Jeden ze strażników miejskich, po otwarciu drzwi auta, kazał nożownikowi wyjść na zewnątrz. Ten jednak nie chciał wykonywać poleceń, dlatego został wyciągnięty z samochodu, obezwładniony i zakuty w kajdanki.

 

Dodatkowo, sprawca starał się uderzyć głową jednego ze strażników, kiedy oczekiwano na przyjazd policji. Groził on funkcjonariuszom i zachowywał się w sposób agresywny, pomimo zakutych w kajdanki rąk.

 

Napastnik został ostatecznie przekazany policjantom. Okazał się on być 40-letnim mieszkańcem Nowej Huty. Za dokonany atak stanie przed sądem, a czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi VII komisariat policji w Krakowie.

 

 

Źródło: dziennikpolski24.pl

Fot.: Flickr

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat