Atak na polskie portale! „Dżihad nie ma granic”

Sparaliżowane zostało funkcjonowanie kilkudziesięciu polskich portali internetowych, a także jednego z portali informacyjnych, który wydawany jest w języku polskim i działa na terenie Londynu. Był to cyberatak określany jako „Deface”. Informacje na ten temat przekazał Polsat News.

 

Atak hakerski wymierzony był w strony podlegające pod grupę Tipmedia. Hakerzy na zaatakowanych stronach opublikowali treść stawianego Polsce ultimatum oraz groźbę, sugerującą iż atak motywowany jest dżihadystyczną ideologią.

 

– Dżihad nie ma granic. Zatrzymajcie amerykańskich żołnierzy, albo przyjdziemy do waszych domów – przeczytać można było na zhakowanych polskich portalach.

 

Na stronach opublikowano też wizerunek terrorysty odzianego w tzw. pas shahida (ładunki wybuchowe), flagi USA i Polski z dołączoną do nich trupią czaszką, a także przekreślony amerykański pojazd wojskowy w tle.

 

Takie treści pojawiły się we wtorek m.in. na stronach takich mediów jak: Telewizja Świnoujście, Radio Tczew, Telewizja Sudecka oraz Cooltura24 Londyn.

 

Jak się jednak okazało nie był to jedyny i ostatni atak hakerów na portale Grupy Tipmedia. Treści opisane powyżej udało się usunąć w środę. Kolejnego dnia jednak, znów pojawiły się na nich zamieszczone przez hakerów treści zapisane w języku arabskim.

 

Jak poinformował w rozmowie z Polsat News Piotr Marek- właściciel Grupy Tipmedia, sprawa została zgłoszona do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

– Skala tego ataku hakerskiego, a zwłaszcza pozostawione przez hakerów treści, w oczywisty sposób musi być przedmiotem zainteresowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo struktur państwa – stwierdził Piotr Marek.

 

W piątek strony po raz kolejny zostały naprawione, a treści załączone przy okazji ataku hakerów usunięte. Czy to ostrzeżenie ze strony dżihadystów? Jest taka możliwość, jednakże trzeba mieć na uwadze, że może to być również prowokacja/ głupi żart.

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat