Atak na biuro Prawa i Sprawiedliwości!

To kolejny tego typu akt nienawiści dokonany na tle politycznym. Zawiadomienie w tej sprawie złożył na policję pracownik biura, który ucierpiał przy okazji incydentu. Napastnik wciąż jest na wolności. Policja sprawdza nagrania z kamer monitoringu i poszukuje agresora.

 

Jak donosi „Super Express”, tym razem do ataku na biuro partii rządzącej oraz jego pracownika doszło w miejscowości Chrzanów, położonej na terenie województwa małopolskiego. Zdarzenie miało miejsce we wtorkowe popołudnie.

 

Wszystko zaczęło się od wtargnięcia przez agresywnego mężczyznę do znajdującego się przy ul. 3 maja biura zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. Po wejściu do środka lokalu, napastnik uderzył znajdującego się tam pracownika oraz wykrzykiwać miał słowa, które mogły nosić znamiona groźby. To właśnie uderzony pracownik biura, złożył zawiadomienie na policję.

 

Warto zaznaczyć, że to kolejny tego typu atak na biura osób związanych z obecnym obozem rządzącym, w ostatnim czasie na terenie naszego kraju. Wcześniej doszło m.in. do rzucenia łatwopalną substancją w wejście do biura posłanki Beaty Kempy (Solidarna Polska). Na elewacji zostawiono wtedy też tajemnicze napisy, które miały być groźbą. Zatrzymany sprawca ataku przyznał, że swoim działaniem chciał wpłynąć na podejmowane decyzje rządu.

 
Źródło:

Kraj

Świat