Andruszkiewicz: odebrać uposażenia Rzeplińskiemu i Stępniowi

W stanowczych słowach udział sędziów: Rzeplińskiego i Stępnia komentował poseł Adam Andruszkiewicz. Na profilu Twitter zaznaczył, że albo budujemy porządne państwo, albo pozostaniemy kastowym państwem teoretycznym.

 

„Sędziowie Rzepliński i Stępień, którzy występują na partyjnych marszach, powinni tracić swoje przywileje i być pozbawiani uposażenia. Albo budujemy porządne państwo, które traktuje wszystkich równo, albo pozostaniemy kastowym państwem teoretycznym. Popieracie?” – napisał na Twitterze poseł Adam Andruszkiewicz.

 

Byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński i Jerzy Stępień wzięli udział w sobotnim „Marszu Wolności”, gdzie stali obok polityków Platformy Obywatelskiej. Jerzy Stępień przekonywał, że „w Polsce toczy się w tej chwili wojna o wszystko”. Poczucie zagrożenia nie dziwi bo emerytura byłego prezesa TK to… 17 tys. złotych miesięcznie.

 

Poseł Adam Andruszkiewicz wraz z posłem Jarosławem Porwichem przed kilkoma dniami powołanie do życia stowarzyszenia „DLA POLSKI”. Celem jest aktywizacja młodego pokolenia, wymiana elit, ale także postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu.

 

Na konferencji prasowej padła też pierwsza propozycja, dotycząca parytetów dla młodych osób w administracji publicznej. Według posłów, to sposób na przełamanie układu. „Chcemy przełamać pewien układ, który się wytworzył i całkowicie blokuje wymianę elit w państwie polskim „– tłumaczył poseł Andruszkiewicz.

 

 

Kolejnym punktem do realizacji jest postawienie byłego premiera, a obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu.

 

„Uważamy jego rządy za bardzo szkodliwe, wręcz złodziejskie. Nie ukrywam też, że będę chciał mobilizować społeczeństwo do tego, aby zablokować powrót Platformy Obywatelskiej do władzy” – podkreślał poseł Stowarzyszenia „DLA POLSKI”.
Źródło:

Kraj

Świat