Ale wstyd. Polacy okradali starsze panie

W Wielkiej Brytanii doszło do zatrzymania trzech Polaków, którzy dopuścili się kradzieży wobec starszych kobiet robiących zakupy. Sprawcy byli poszukiwani przez policję od kilku miesięcy. W wyniku śledztwa okazało się, że ofiary zazwyczaj miały powyżej siedemdziesięciu lat. Polskim kieszonkowcom postawiono zarzuty aż 29 kradzieży, a najbliższe lata spędzą za kratami.

 

Jedną z 29 ofiar przestępców znalazła się Pauline McCartney z Immingham, która została napadnięta w trakcie robienia zakupów – skradziono jej 70 funtów oraz karty kredytowe.

 

– To stało się w ciągu kilku sekund. Sięgałam po produkt na górnej półce, a w tym czasie złodzieje wyrwali mi torebkę – mówi 70-letnia kobieta. – To nie mogło wydarzyć się w gorszym momencie. Gościliśmy rodzinę z Irlandii, a nie miałam czym zapłacić za zakupy. Podobnie jak za hotel w Norfolk, gdzie mieliśmy spędzić z mężem wakacje – dodaje.

 

Poszkodowana przyznaje, że w wyniku zdarzenia, przez kilka miesięcy nie miała odwagi wychodzić na zakupy w pojedynkę. – Bałam się. Tylko w towarzystwie męża czułam się bezpieczna. Dopiero po kilku miesiącach odważyłam się pójść sama – przyznała.

 

Mężczyźni dokonywali kradzieży na terenie kraju między wrześniem 2017, a kwietniem bieżącego roku. Policja przestępców szukała przez kilka miesięcy. – Często zmieniali miejsce pobytu, przez co byli trudni do namierzenia. Nad sprawą pracowało wielu policjantów z różnych miejscowości w Wielkiej Brytanii. W końcu zostali zatrzymani. Byli zorganizowani i bezwzględni. Ich ofiarami były przede wszystkim starsze kobiety, a ich średnia wieku wynosiła 76 lat – poinformował nadzorujący śledztwo sierżant Tom Kelly.

 

Sąd w Grimsby skazał 45-letniego Piotra Moldę na pięć lat pozbawienia wolności, 42-letnią Annę Majewską na trzy lata, a 23-letniego Patryka Moldę czeka dwuletnie więzienie.

 

Źródło: fakt.pl
Fot.: pixabay.com
EM

 

 
Komentarze

Kraj

Świat