Ahmed R. zabił człowieka. Zamiast do więzienia pójdzie na…. trening!

19-letni Ahmed R został skazany na dwa lata w zawieszeniu za ciężkie pobicie, w skutek którego jego ofiara zmarła dzień później. Młodzieniec, który pobił Thomasa R. bez powodu nie trafi za kratki.

 

 

Sędzia lrike Grave-Herkenrath stwierdziła, że pobyt w więzieniu mógłby być dla oskarżonego demoralizujący, więc będzie zobowiązany do uczęszczania na treningi radzenia sobie z własną agresją. Zdarzenie miało miejsce w Bergisch Gladbach koło Kolonii. Ahmed w sierpniu ubiegłego roku zaatakował Thomasa R. którego, według zeznań uznał za bezdomnego. Ofiara otrzymała cios w wyniku którego upadła na ziemię i doznała złamania czaszki. Następnego dnia Thomas zmarł w szpitalu. Niemieckie media podają, że po tym incydencie znajomi Ahmeda „świętowali” pobicie.

 

 

Sprawę rozpatrywał sąd dla nieletnich. Prokurator wnioskował o dwa lata i osiem miesięcy więzienia, sędzia okazał się zdecydowanie bardziej łagodny. Oskarżony otrzymał jedynie wyrok w zawieszeniu.

 

 

„być może istnieją oczekiwania, że sprawca powinien cierpieć, jak cierpią poszkodowani, ale nie jest to główny cel postępowania karnego” uzasadniała swoją decyzje sędzia. Kwestionując wniosek prokuratora wnioskującego o prawie trzy lata bezwzględnego więzienia powoływała się na idee edukacyjną kary, więzienie miałoby być dla oskarżonego miejscem jeszcze większej demoralizacji, co mogłoby spowodować negatywne skutki psychiczne. Oprócz konieczności uczęszczania na treningi radzenia sobie z agresją oskarżony będzie zobligowany do odpracowania 10 godzin prac społecznych tygodniowo oraz poddawania się regularnym testom na obecność narkotyków we krwi.

Źródło: tvp.info
Kraj

Świat