Zatrzymano Ukraińca przemycającego 9 imigrantów

Małopolska Straż Graniczna zatrzymała kierowany przez Ukraińca samochód osobowy, funkcjonariusze znaleźli w nim 9 nielegalnych imigrantów z Azji. Część z nich upchnięto w bagażniku.

 

Wczoraj, w godzinach popołudniowych podczas kontroli na bramkach autostrady A4, w miejscowości Balice (woj. małopolskie) funkcjonariusze małopolskiej Straży Granicznej zatrzymała samochód z 9 nielegalnymi imigrantami. Przeładowany pojazd zmierzał prawdopodobnie do stolicy Niemiec, Berlina.

 

Mjr Elzbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej informuje, że wśród imigrantów są obywatele Bangladeszu, Indii i Wietnamu, w tym trzy kobiety. Wszystkie osoby zostały skierowane do ośrodka dla uchodźców. Wschodnie oddziały Straży Granicznej od początku roku prowadzą zintensyfikowane działania mające na celu uszczelnienie granicy i powstrzymanie przenikania imigrantów do naszego kraju. Od początku roku zatrzymanych zostało już ponad 70 nielegalnych imigrantów. „Rzeczpospolita” podawała kilka miesięcy temu dane mówiące o tym, że 70 proc Ukraińców deklarujących prace na terenie Polski, znika tuż po przekroczeniu granicy. Od stycznia do marca polscy pracodawcy złożyli prawie 240 tysięcy oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi, w zdecydowanej większości były to wnioski dla obywateli Ukrainy, zdecydowanie mniej dla obywateli Białorusi.

 

Intensyfikacja nielegalnej imigracji powinna być powodem zaniepokojenia służb i zintensyfikowania kontroli na odcinku polskiej granicy wschodniej. Statystyki Straży Granicznej za ostatnie kilka lat pokazują ogromne wzrosty złapanych nielegalnych imigrantów, a także cudzoziemców pracujących bez odpowiedniego zezwolenia na terenie naszego kraju.

 

źródło:narodowcy.net/rp.pl
Kraj

Świat